درمان مشکلات پوستی 2

 

 

پوسته پوسته شدن

مقدار کمی از عسل را روی پوست چهره ماساژ دهید. اجازه دهید عسل به مدت 10 دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را با گلوله ای پنبه ای که در آب گریپ فروت خیسانده اید از روی پوست پاک کنید. پنج دقیقه صبر کنید سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.


بخور

یک ملیّن طبیعی انتخاب کنید. (این نوع ملین ها را می توانید از داروخانه ها یا عطاری ها تهیه فرمایید.) یک پاکت کوچک از این ملین را داخل دو پیمانه آب جوش بریزید. چهرۀ خود را روی ظرف محتوی آب جوش بگیرید (به خاطر داشته باشید که باید پوست خود را قبلاً پاک کرده باشید. ) حوله ای را روی سرتان بیندازید به طوری که به بخار اجازۀ خروج ندهد.این نوع بخور منافذ پوست را به طور کاملا عمقی پاک می کند. سعی کنید آرام باشید و به مدت 10 دقیقه بخور دهید. پس از بخور، زمانی که با دستمال حوله ای پوست خود را پاک می کنید، کثافت های خارج شده از منافذ پوست را خواهید دید.


درمان التهاب

سه پیمانه چای غلیظ بابونه تهیه نمایید و درون یک بطری در دار داخل یخچال نگهداری کنید. از این چای به مناطق حساس و ملتهب پوست بمالید.


لطافت بخشیدن به پوست بدن

می توان با خیار، تونر ملایمی بوجود آورد که ساخت سلول های جوان را تحریک می کند. سه عدد خیار پوست کنده را با مخلوط کن به شکل پوره در آورید. هنگام دوش گرفتن این مخلوط را درون لیف ریخته و تمام قسمتهای پوست بدن را با آن مالش دهید. در انتها پوست بدنتان را خوب آبکشی نمایید.

 

پوست خشک و ترک دار

یک قاشق غذاخوری جلبک قهوه ای خشک را با یک قاشق غذاخوری روغن نباتی مایع مخلوط کنید. این مخلوط را روی مناطق خشک پوست بمالید. پوست را با یک لیف کلفت پاک کنید.

 

تونر برای پوست های چرب

چند عدد گوجه فرنگی را با مخلوط کن به شکل پوره در آورید . از یک گلولۀ پنبه ای استفاده کرده و پورۀ گوجه فرنگی روی پوست چهره بمالید. پانزده دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب گرم آبکشی نمایید. گوجه فرنگی حاوی اسیدهای جذب کنندۀ چربی است و پوسته برداری طبیعی به شمار می آید.

 

مرطوب نمودن خطوط خواب

در صورت امکان از خوابیدن بر روی چهره تان بپرهیزید. البته این کار موجب بر طرف شدن خطوط ایجاد شده بر روی چهره تان نمی شود اما از ایجاد چروک های جدید جلوگیری می کند. اگر زمانی که از خواب بر می خیزید یکی دوتا از این چروک های ناراحت کننده را روی صورتتان می بینید یک حولۀ بسیار گرم و نمدار را روی چهره خود قرار دهید و تا زمان سرد شدن آن صبر کنید. رطوبت موجود روی چهره تان را با باد ملایم سشوار خشک کنید.

 

این هم قسمت دوم مسائل و مشکلات پوست و راه حل های آن...تشویقتشویقلبخند

برگرفته از کتاب دیان آیرونز(متخصص زیبایی و مد) و ترجمۀ فریبا جعفری نمینی


/ 1 نظر / 18 بازدید
sahar

عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود.مرسی گلم